Prísady do nafty, benzínu, zníženie spotreby paliva, vysoká spotreba paliva | Ceramizer.sk

Ján: Zaujala ma jednoduchosť aplikácie, stačí pridať do oleja

Návod na použitie pre 4 taktné spaľovacie motory
Návod na použitie pre prevodovky, diferenciál a iné prevody
Návod na použitie pre hydraulickú sústavu, sústavu riadenia s posilňovačom
Návod na použitie pre palivovú sústavu
Návod na použitie pre motory motocyklov s mokrou spojkou

Ján sa podelil o svoje ďalšie poznatky:
Veľmi ma znepokojovalo, že auto má oveľa vyššiu spotrebu nafty ako je uvedené v technickom preukaze. Na internete som začal hľadať informácie a spôsob ako sa dá znížiť spotreba paliva.
Natrafil som na ceramizer. Prečítal som si informácie na web stránke. Najviac ma zaujal test s vozidlom, ktoré prešlo stovky kilometrov bez oleja iba s aplikovaným ceramizerom. To mi príde neuveriteľné.
Zaujala ma aj jednoduchosť aplikácie, stačí pridať do oleja v motore. Po aplikácii asi 1500 – 2000 kilometrov výrazne klesla spotreba paliva, 2l na 100 km.
V meste predtým 10-11l/100 km, teraz 7,5-8,5l/100km. Mimo mesta bola spotreba 7-8,5l/100km, teraz 5,8-6,5l/100km. Záleží podľa toho, ako jazdím.
Auto prakticky vôbec nepotrebuje dolievať olej medzi výmenami, od pridania ceramizera som nedolieval žiadny olej, nie je to potrebné.

Manželka jazdí automobilom Opel Astra r.v.2004.
Automobil z výfuku dosť dymil. Preto sme na internete hľadali riešenie na zníženie dymivosti vozidla. Zaujali nás prísady ceramizer.
Rozhodli sme sa to vyskúšať aj preto, že v popise bolo uvedených veľa výhod. Účinok by mal byť viditeľný po rádovo stovkách kilometrov.
Po pridaní ceramizera do Opla Astra motor beží hladšie a subjektívne tichšie ako predtým. Spotreba nafty klesla o cca 1liter/100 km. Klesla aj spotreba oleja vzhľadom na to, že auto má doteraz najazdených 152 000 km.

Návod na použitie v 4 taktných spaľovacích motoroch:

Najvyšší možný účinok používania prísady ceramizer® do 4 taktných spaľovacích motorov získate dôkladným dodržaním tohoto návodu.

1. Počas celého procesu ceramizácie (1500 kilometrov alebo 250 motohodín) nevymieňajte olej. Olej vymieňajte v pravidelných intervaloch.
2. Prísady do oleja ceramizer® do 4 taktných spaľovacích motorov môžete zmiešať s akýmkoľvek druhom oleja a použiť pre všetky typy spaľovacích motorov (benzín, diesel, LPG, turbodúchadlo, s katalyzátorom, s čidlom Lambda).
3. Znížená dávka prísady ceramizer® neprinesie očakávané výsledky.
4. Zvýšená (napr. 2 x väčšia) dávka prísady ceramizer® nespôsobí žiadne vedľajšie účinky. Iba sa predĺži čas procesu nanášania molekúl.
5. Pre veľmi opotrebovaný (viac ako 85% opotrebovania) motor je potrebné zvýšiť dávku prísady ceramizer® o 50%.
6. Pre motory používané v automobilových športoch a extrémnych prevádzkových podmienkach sa odporúča zdvojnásobiť dávku prísady ceramizer® vzhľadom k množstvu uvedenému v tabuľke.

ochrana-motora-pred-trenim-obnova-opotrebeneho-motora

Množstvo prísady do motora (počet dávok) potrebných na ceramizáciu povrchu trecích plôch uvádza tabuľka:

Množstvo oleja v spaľovacom motore v litroch 2-8 l 9-16 l 17-24 l 25-33 l
Po prejdení 5-50 tis. km 1/2 dávky 1 dávka 2 dávky 3 dávky
Po prejdení 50-300 tis. km 1 dávka 2 dávky 3 dávky 4 dávky
Po prejdení viac ako 300 tis. km 2 dávky 3 dávky 4 dávky 5 dávok

Balenie obsahuje:

1. Jednu dávku prísady ceramizer® do motora ľahko rozpustnú v oleji s hmotnosťou netto 4 g.

davkovac-ceramizer-do-motora

2. Tento návod.

Odporúčania:

1. Zmerajte kompresné tlaky (pred a po aplikácii) vo valcoch motora. Potvrdíte tým efektívnosť prísady ceramizer® .
2. Použite v akomkoľvek štádiu prevádzky. Najlepšie bezprostredne po výmene oleja. Môžete tak čo najdlhšie (až do ďalšej výmeny oleja) pokračovať v jazde s prísadou ceramizer®.
3. Používajte predovšetkým preventívne. Na ochranu motora pred účinkami trenia. S výrazným predĺžením jeho životnosti a prevádzkyschopnosti.
4. Prísady ceramizer® môžete použiť s akýmkoľvek druhom oleja.
5. V priebehu celého procesu (1500 kilometrov) nevymieňajte olej.
6. Používajte spolu s prísadami do oleja ceramizer® pre prevody, diferenciál, hydraulickú sústavu posilňovača riadenia, prísady do nafty a benzínu – zušľachťovač paliva.
7. Prísady do oleja ceramizer® do 4 taktných spaľovacích motorov môžete používať v spaľovacích motoroch ľubovoľných strojov a priemyselných zariadení po predchádzajúcej dohode s výrobcom ceramizera®.

navod-pouzitie-prisady-do-spalovacieho-motora-olejaNávod:

1. Zahrejte motor na prevádzkovú teplotu 80-90 °C (napríklad pri jazde alebo aspoň 10-minútovom voľnobehu).
2. Vypnite motor.
3. Odmontujte veko plniaceho otvoru oleja a vyprázdnite dávku/y do plniaceho otvoru oleja.
4. Zamontujte veko plniaceho otvoru oleja.
5. Spustite motor a nechajte bežať na voľnobehu po dobu 15 minút.
6. Opatrne prejdite 200 kilometrov. Nie je nevyhnutné jednorázovo, je možné si to rozdeliť na etapy. Dbajte, aby ste neprekročili otáčky motora cez 2700 otáčok/minútu. V prípade chýbajúceho otáčkomera obmedzte rýchlosť do 60 km/hod.
7. Poznámka: 200 kilometrov prejdenia automobilu je možné nahradiť 4-hodinovým behom motora na voľnobehu. Jedna hodina voľnobehu zodpovedá asi 50 km jazdy s vozidlom.
8. Pre motory, ktorých práca sa počíta v motohodinách (mth) je potrebné prevádzkovať motor po dobu 5 mth. Nie je nevyhnutné jednorázovo, ale s obmedzenými otáčkami motora do 2700 otáčok/minútu.
9. Po prekonaní úseku 200 kilometrov alebo po 4-och hodinách voľnobehu motora je možné jazdiť bez obmedzenia rýchlosti. Tvorenie kovo-keramickej vrstvy pokračuje do najazdenia 1500 kilometrov, ale v bežných prevádzkových podmienkach. Počas tejto doby nevymieňajte olej!
10. Pre motory, ktorých práca sa počíta v motohodinach (mth), po vykonaní práce 5 mth je možná prevádzka bez obmedzenia. Odporúčame naďalej jemné zaobchádzanie motora pokiaľ odpracuje celkom 25 mth. Teda do celkového ukončenia procesu ceramizácie.
11. V prípade použitia zvýšeného množstva prísady ceramizer® (napr. 2 dávky) sa odporúča použitie prvej dávky podľa priloženého návodu. Ďalej, po prejdení asi 500 kilometrov použite rovnakým spôsobom druhú (následnú) dávku. Zvýšite účinnosť tvorenia kovo-keramickej vrstvy v miestach trenia.

Poznámky:

1. V prípade predchádzajúceho použitia prísady do oleja (s molybdénom alebo teflónom) vymeňte olej a prepláchnite motor pred použitím prísady ceramizer®. Inak účinok prísady ceramizer® bude znížený a doba ceramizácie sa predĺži.
2. V prípade mechanického poškodenia motora (napr. prasknutý alebo zapečený piestny krúžok, netesné ventily, hlboké ryhy na valci, atď) opravte chybu pred použitím prísady ceramizer®.
3. Prísada do oleja ceramizer® neobnovuje miesta, kde sa nachádza trenie gumy alebo plastu o kov.
4. V prípade motora bez automatickej regulácie vôle ventilov, po dokončení procesu ceramizácie, v prípade potreby (počuť klepanie ventilov) nastavte vôľu ventilov. To je asi po 1500 kilometroch.
5. Ak je motor vybavený odstredivým filtrom oleja pred použitím prísady ceramizer® filter vyčistite. Najlepšie počas procesu ceramizácie ho vyberte z obehu oleja. Použite obchádzkový obeh (ak je to konštrukčne možné). V takýchto druhoch filtrov molekuly prísady ceramizera® majú tendenciu usádzať sa. Výrazne sa tým znižuje ich počet dosiahnutia povrchu trenia.
6. Dávkovače/striekačky, ktoré majú malý únik z piestu sú považované za správne naplnené.

Bezpečnosť:

1. Výrobok je bezpečný v súlade s normou EU normou (91/155/EEC).
2. Uchovávajte pri teplote do +40 °C.
3. Neupcháva olejové filtre ani olejové kanáliky.
4. Neobsahuje teflón ani molybdén.
5. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Výskum:

Účinnosť prísady do oleja ceramizer®  v 4 taktných spaľovacích motoroch je potvrdená v testoch.
Prísada ceramizer® je chránená ochrannou známkou.

Záruka:

Efektívnosť a životnosť vytvorenej kovo-keramickej vrstvy je zaručená najmenej do najazdenia 70 000 km alebo do 6000 mth po použití prísady ceramizer® do 4 taktných spaľovacích motorov. Po tejto dobe opätovne použite prísadu ceramizer® do 4 taktných spaľovacích motorov.
_________________________________________________________________

Návod na použitie v prevodovkách, prevodoch, diferenciáli, redukcii:

Najvyšší možný účinok použitia prísady ceramizer® do prevodov získate dôkladným dodržaním tohoto návodu.

1. Táto nanotechnológia je určená na ochranu nových a opravu (obnovu) opotrebovaných, ale nepoškodených mechanizmov.
2. Môžete použiť s každým typom prevodového oleja. Môžete použiť do všetkých typov prevodov a diferenciálov.
3. Znížená dávka prísady ceramizer® neprinesie očakávané výsledky.
4. Zvýšená (napr. 2 x väčšia) dávka prísady ceramizer® nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Iba sa predlžuje čas procesu nanášania molekúl.
5. V prípade predchádzajúceho použitia prísad do oleja (s molybdénom alebo teflónom) vymeňte olej s vypláchnutím motora pred použitím prísady ceramizer®. Inak účinok prísady ceramizer® bude znížený a doba ceramizácie sa predĺži.
6. Životnosť vytvorenej kovo-keramickej vrstvy pretrváva v závislosti od pracovných podmienok zariadenia až 2 roky. Pri nepretržitej prevádzke zariadenia alebo do najazdených 100 000 kilometrov.
7. Ceramizáciu povrchov prísadou ceramizer® môžete opakovať niekoľkokrát.
8. Prísady do oleja ceramizer® do prevodov môžete použiť pre akékoľvek zariadenia (vrátane priemyselných), po predchádzajúcej konzultácii s výrobcom.

lahsie-radenie-rychlostnych-stupnov

Množstvo prísady do prevodovky, prevodov, redukcie, diferenciálu (počet dávok) potrebných na ceramizáciu povrchu trecích plôch, uvádza tabuľka:

Množstvo oleja v prevodovke alebo v prevodoch v litroch 1-2 l 2-5 l 5-8 l 8-11 l
Počet dávok 1 dávka 2 dávky 3 dávky 4 dávky

Balenie obsahuje:

1. Jednu dávku prísady ceramizer® do prevodov ľahko rozpustnú v oleji s hmotnosťou netto 4,5 g.

davkovac-ceramizer-do-prevodovky

2. Tento návod.

Odporúčania:

1. Charakteristickým príznakom začatia obnovy je zníženie hučania zariadenia už po niekoľko desiatkach kilometrov.
– v prípade väčšieho opotrebovania zariadení a zvlášť vtedy, keď počas obnovy po prejdení 100 až 200 kilometrov zbadáte mierne zlepšenie práce zariadení, odporúča sa zdvojenie dávky prísady ceramizer®
– v prípade, keď po prejdení 100-200 kilometrov, zlepšenie práce zariadenia nie je badateľné – môže to svedčiť o nesprávnom posúdení opotrebenia zariadenia alebo mechanickom poškodení zariadenia
2. V prípade skupín prevodov (prenos energie) – zdvojnásobte dávku prísady ceramizer®.
3. V prípade prevodoviek a prevodov používaných v motorových športov a extrémnych prevádzkových podmienkach zdvojnásobte dávku prísady ceramizer®.
4. Používajte v každej fáze prevádzky. Najlepšie priamo po výmene oleja, aby bolo možné čo najdlhšie (až do ďalšej výmeny oleja) pokračovať v jazde s prísadami ceramizer®.
5. Používajte predovšetkým preventívne na ochranu zariadení pred účinkami trenia. Výrazne predĺžite ich životnosť a prevádzkyschopnosť.
6. Počas celého procesu ceramizácie (1500 kilometrov alebo motohodín) nevymieňajte olej. Olej vymieňajte v pravidelných intervaloch.
7. Používajte spolu s prísadami do oleja ceramizer® do motora, hydraulickej sústavy riadenia s posilňovačom a prísady do nafty a benzínu – zušľachťovač paliva.

navod-pouzitie-prisady-do-oleja-prevodovky-prevodov,diferencialu-redukciePokyny pre prevodovky, prevody:

1. Zahrejte olej v prevodovke,diferenciáli prejdením niekoľko kilometrov.
2. Vypnite motor.
3. Odmontujte veko plniaceho otvoru oleja v prevodovke alebo veko plniaceho otvoru oleja v diferenciáli. Vyprázdnite dávku/y do plniaceho otvoru oleja. Dodržte požadovanú úroveň oleja.
4. Zamontujte veko plniaceho otvoru oleja.
5. Jednorázovo prejdite vzdialenosť minimálne 10 kilometrov s rýchlosťou do 90 kilometrov/hodinu. Taktiež prejdite 100 – 300 metrov na spiatočke.
6. Tvorenie kovo-keramickej vrstvy pokračuje do prejdenia 1500 kilometrov v bežných prevádzkových podmienkach. Počas tejto doby nevymieňajte olej.

Pokyny pre redukcie:

1. Zahrejte olej v redukcii po dobu najmenej 30 minút.
2. Zastavte redukciu.
3. Odmontujte veko plniaceho otvoru redukcie a vyprázdniť dávku/y do plniaceho otvoru oleja. Dodržte požadovanú úroveň oleja.
4. Zamontujte veko plniaceho otvoru oleja.
5. Tvorenie kovo-keramickej vrstvy pokračuje do 60 hodín práce reduktora v bežných prevádzkových podmienkach. Počas tejto doby nevymieňajte olej.

Nepoužívajte:

1. Pre automatické prevodovky.
2. Skrutkové kompresory.

Poznámky:

1. V prípade predchádzajúceho použitia prísad do oleja (z molybdénom alebo teflónom) vymeňte olej s vypláchnutím zariadenia pred použitím prísady ceramizer®. Inak účinnosť prísadami ceramizera® bude znížená a ceramizácia sa predĺži.
2. V prípade mechanického poškodenia (napr. vylomený zub, hlboké ryhy, značné opotrebovanie, atď) opravte chybu. Potom použite prísady ceramizer®.
3. Prísady ceramizer® do prevodov neobnovujú miesta, kde je trenie gumy alebo plastov o kov.
4. Dávkovače/striekačky, ktoré majú malý únik z piestu sú považované za správne naplnené.

Bezpečnosť:

1. Výrobok je bezpečný v súlade s EU normou (91/155/EEC).
2. Uchovávajte pri teplote do +40 °C.
3. Neobsahuje teflón ani molybdén.
4. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Výskum:

Účinnosť prísady ceramizer® v prevodovkách je potvrdená v testoch.
Prísada ceramizer® je chránená ochrannou známkou.

Záruka:

Efektívnosť a životnosť vytvorenej kovo-keramickej vrstvy je zaručená minimálne do prejdenia 100 000 kilometrov alebo do 9000 motohodín. Po tomto prejdení opätovne použite prísad ceramizer® do prevodov.
_________________________________________________________________

Návod na použitie v sústave posilňovača riadenia a hydraulickej sústave:

Najvyšší možný účinok použitia prísady ceramizer® do hydraulickej sústavy získate dôkladným dodržaním tohoto návodu.

1. Táto technológia je navrhnutá na zabezpečenie nových a opravu (obnovu) opotrebovaných, ale nepoškodených zariadení.
2. Môžete použiť s každým typom oleja pre hydraulické sústavy riadenia s posilňovačom.
3. Znížená dávka prísady ceramizer® neprinesie očakávané výsledky.
4. Zvýšená (napr. 2 x väčšia) dávka prísady ceramizer® nespôsobí žiadne vedľajšie účinky. Iba sa predĺži čas procesu nanášania.
5. V prípade predchádzajúceho použitia prísady do oleja (s molybdénom alebo teflónom) vymeňte olej s prepláchnutím posilňovača riadenia. Urobte tak pred použitím technológie ceramizácie. Inak účinok ceramizácie bude znížený a doba ceramizácie sa predĺži.
6. Životnosť vytvorenej keramickej vrstvy pretrváva v závislosti od pracovných podmienok zariadenia až 2 roky. Pri nepretržitej prevádzke zariadenia v normálnych podmienkach alebo do najazdených 100 000 kilometrov.
7. Ceramizáciu povrchov prísadami ceramizer® môžete opakovať niekoľkokrát.
8. Prísady do oleja ceramizer® do prevodov môžete použiť pre akékoľvek zariadenia (vrátane priemyselných) po predchádzajúcej konzultácii s výrobcom.

tichsia-lahsia-praca-servo-riadenia

Množstvo prísady do hydraulickej sústavy, posilňovača riadenia (počet dávok) potrebných na ceramizáciu povrchu trecích plôch, uvádza tabuľka:

Množstvo oleja v hydraulickej sústave riadenia s posilňovačom v litroch 1-2 l 2-5 l 5-8 l 8-11 l
Počet dávok 1 dávka 2 dávly 3 dávky 4 dávky

Balenie obsahuje:

1. Jednu dávku prísady ceramizer® do hydraulickej sústavy posilňovača riadenia ľahko rozpustnú v oleji s hmotnosťou netto 3,3 g.

davkovac-ceramizer-do-serva

2. Tento návod.

Odporúčania:

1. Používajte priamo pri výmene oleja. Aby ste mohli čo najdlhšie, až do ďalšej výmeny oleja, pokračovať v jazde s prísadou ceramizer®.
2. Môžete použiť v každej fáze prevádzky s každým typom oleja.
3. Počas tvorenia kovo-keramickej vrstvy (1500 kilometrov) nevymieňajte olej.
4. Môžete použiť spolu s prísadami ceramizer® do motora, prevodoviek, prísady do nafty a benzínu – zušľachťovač do paliva.
5. Charakteristickým znakom začiatku opravy (obnovy) je zníženie hučania zariadenia. Môžete zbadať už po niekoľko desiatkach kilometrov prejazdu. V prípade väčšieho opotrebovania zariadení a zvlášť vtedy, keď počas obnovy po prejdení 100 – 200 kilometrov zbadáte mierne zlepšenie práce zariadenia zdvojnásobte dávku prísady ceramizer®.
6. V prípade, keď po prejdení 100-200 kilometrov nebadáte zlepšenie práce zariadenia – môže to svedčiť o nesprávnom posúdení opotrebenia zariadenia alebo mechanickom poškodení zariadenia.
7. Použite predovšetkým preventívne na ochranu zariadenia pred účinkami trenia, výrazným predĺžením ich životnosti a prevádzkyschopnosti.
8. Dávkovače/striekačky, ktoré majú malý únik z piestu sú považované za správne naplnené.

navod-pouzitie-prisady-hydraulickej-sustavy-riadenia-posilnovaca-servoNávod:

1. Zahrejte motor na normálnu prevádzkovú teplotu prejdením niekoľko kilometrov.
2. Vypnite motor.
3. Odmontujte veko plniaceho otvoru olejovej nádržky v sústave posilňovača riadenia. Vyprázdnite dávku/y do plniaceho otvoru, pri dodržaní požadovanej úrovne oleja.
4. Zamontujte veko plniaceho otvoru oleja.
5. Natočte motor a po dobu 5 až 10 minút točte volantom maximálne vpravo a vľavo . Musíte to vykonávať pri stojacom vozidle alebo pri nízkej rýchlosti jazdy.
6. Tvorenie kovo-keramickej vrstvy trvá do prejdenia 1500 kilometrov za bežných prevádzkových podmienok. Počas tejto doby nevymieňajte olej.

Poznámky:

1. V prípade predchádzajúceho použitia prísady do oleja (s molybdénom alebo teflónom) vymeňte olej s prepláchnutím pred použitím prísady ceramizer®. Inak účinok prísady ceramizer® do hydraulickej sústavy bude znížený a doba ceramizácie sa predĺži.
2. V prípade mechanického poškodenia treba opraviť chybu a potom použiť prísady ceramizer®. Prísady ceramizer® neobnovujú miesta, kde je trenie gumy alebo plastov o kov.

Bezpečnosť:

1. Výrobok je bezpečný v súlade s normou EU (91/155/EEC).
2. Uchovávajte pri teplote do +40 °C.
3. Neupcháva olejové filtre ani olejové kanáliky.
4. Neobsahuje teflón ani molybdén.
5. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Výskum:

Účinnosť prísady ceramizer® v posilňovači riadenia a hydraulickej sústave je potvrdená v testoch.
Prísada ceramizer® je chránená ochrannou známkou.

Záruka:

Efektívnosť a životnosť vytvorenej kovo-keramickej vrstvy je zaručená minimálne do prejazdu 100 000 kilometrov alebo do 9000 motohodín. Po tomto prejdení opätovne použite prísady ceramizer® do hydraulickej sústavy riadenia s posilňovačom.
________________________________________________________________ 

Návod na použitie v palivovej sústave:

Balenie obsahuje:

1. Jednu dávku prísady do nafty a benzínu ceramizer® – zušľachťovač do paliva s hmotnosťou netto 3,1 g.

davkovac-ceramizer-do-nafty-benzinu

2. Tento návod.

Odporúčania:

1. Používajte každých 10 000 kilometrov.
2. Prísady do nafty a benzínu – zušľachťovač paliva sa odporúča používať spolu s prísadami ceramizer® do motora, prevodovky, do sústavy posilňovača riadenia.
3. Dávkovače/striekačky, ktoré majú malý únik z piestu sú považované za správne naplnené.

navod-pouzitie-prisady-do-paliva-nafty-benzinu-zlepsenie-vlastnosti-nafty-ochrana-palivovej-sustavyNávod na použitie:

Pri tankovaní (bezprostredne pred začatím tankovania) obsah dávkovača prísady do nafty a benzínu vyprázdnite do otvoru palivovej nádrže a naplňte nádrž 30 až 50 litrami paliva.

ochrana-vstrekovacieho-cerpadla-zhaviacich-zapalovacich-sviecok

Bezpečnosť:

1. Výrobok je bezpečný v súlade s normou EU (91/155/EEC).
2. Uchovávajte pri teplote do +40 °C.
3. Neupcháva palivové filtre.
4. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Výskum:

Účinnosť prísady do nafty a benzínu ceramizer® v palivovej sústave je potvrdená v testoch.
Prísady do nafty a benzínu ceramizer® sú chránené ochrannou známkou.

Záruka:

Účinnosť prísady do nafty a benzínu ceramizer® – zušľachťovač do paliva je zaručená do prejazdu 10 000 kilometrov. Po tomto čase opätovne použite prísady do nafty a benzínu ceramizer® – zušľachťovač do paliva.

Zloženie ako aj spôsob výroby prísady do nafty a benzínu ceramizer® – zušľachťovač do paliva opierajúceho sa o molekuly GP ostal chránený v Európe, Amerike, Austrálii a Ázii. Prísady do nafty a benzínu ceramizer® – zušľachťovač do paliva opierajúci sa o molekuly na základe GP bol testovaný a schválený pre použitie v Ústave pracovného lekárstva v Lodži a dermatologickej klinike v Gdaňsku. Výrobok vlastní osvedčenie Inštitútu Letectva vo Varšave.
_________________________________________________________________

Návod na použitie v motoroch motocyklov s mokrou spojkou:

Najvyšší možný účinok použitia prísady ceramizer® do motora motocykla s mokrou spojkou získate dôkladným dodržaním tohoto návodu.

1. Počas celého procesu ceramizácie (1500 kilometrov alebo 25 motohodín) nevymieňajte olej. Olej vymieňajte v pravidelných intervaloch.
2. Prísady ceramizer® môžete zmiešať s akýmkoľvek typom oleja a použiť pre všetky typy štvortaktných motocyklových motorov.
3. Znížená dávka prísady ceramizer® neprinesie očakávané výsledky.
4. Zvýšená (napr. 2 x väčšia) dávka prísady ceramizer® nespôsobí žiadne vedľajšie účinky. Iba sa predĺži čas procesu nanášania. Zdvojenú dávku prísady ceramizer® použite v prípade značného opotrebenia motora.
5. Pre veľmi opotrebovaný (viac ako 85% opotrebovania) motor je potrebné zdvojnásobiť dávku prísady ceramizer®.
6. Pre motory používané v automobilových športoch a extrémnych prevádzkových podmienkach zdvojnásobte dávku prísady ceramizer® vzhľadom k množstvu uvedenému v tabuľke.

návod na použitie prísady ceramizer

Množstvo prísady do motora motocykla s mokrou spojkou (počet dávok) potrebných na ceramizáciu povrchu trecích plôch, uvádza tabuľka:

Množstvo oleja v motore motocykla v litroch 1-5 l 5-10 l
Po prejdení 3-35 3-35 tis. km 1 dávka 2 dávky
Po prejdení 35-90 tis. km 2 dávky 3 dávky
Po prejdení > 90 tis. km 2 dávky 3 dávky

Balenie obsahuje:

1.Jednu dávku prísady ceramizer® do motora motocykla s mokrou spojkou s hmotnosťou netto 4 g.

davkovac-ceramizer-do-motorky

2. Tento návod.

Odporúčania:

1. Zmerajte kompresné tlaky vo valcoch motora s cieľom potvrdenia účinku prísady ceramizera®.  Urobte tak pred aj po vytvorení kovo-keramickej vrstvy.
2. Môžete použiť v akomkoľvek štádiu prevádzky motora. Najlepšie po výmene oleja a filtra, aby ste čo najdlhšie pokračovali v jazde s prísadou ceramizer®.  Do ďalšej výmeny oleja.
3. Požívajte predovšetkým preventívne, na ochranu motora pred účinkami trenia, významé predĺženie jeho životnosti a prevádzkyschopnosti.
4. Môžete použiť s akýmkoľvek typom oleja.
5. V čase tvorenia kovo-keramickej vrstvy (1000 kilometrov) nevymieňajte olej.
6. Prísady ceramizer® do motora motocykla s mokrou spojkou môžete používať v spaľovacích motoroch motorov motocyklov s mokrou spojkou ľubovoľných strojov a priemyselných zariadení po predchádzajúcej dohode s výrobcom.

navod-pouzitie-prisady-do-motoroveho-olejaNávod:

1. Zohrejte motor na prevádzkovú teplotu 80-90 ° C. Napríklad jazdou alebo aspoň 10-minútovým voľnobehom).
2. Vypnite motor.
3. Odmontujte veko plniaceho otvoru oleja a vyprázdnite dávku/y do plniaceho otvoru oleja.
4. Zamontujte veko plniaceho otvoru oleja.
5. Spustite motor a nechajte bežať  na voľnobehu po dobu 15 minút.
6. Prejdite, nemusíte jednorázovo, 100 kilometrov. Môžete si to rozdeliť na etapy. Spôsobom ako pri zábehu motora. Tak, aby ste zabránili nadmerným otáčkam motora. Jazdite na možných nízkych otáčkach, aby v nízkom stupni vystupovalo plynulé trenie (s olejovým filmom).
7. Prísada ceramizer® nemení mazacie parametre oleja. Nemení parametre trenia mokrej spojky.
8. Po prejdení 100 kilometrov môžete jazdiť bez obmedzenia otáčok motora. Tvorenie kovo-keramickej vrstvy bude pokračovať ešte do prejdenia 1000 kilometrov v bežných prevádzkových podmienkach. Počas tejto doby, nevymieňajte olej!
9. V prípade ak použijete zvýšené množstvo prísady ceramizer® do motocykla (napr. 2 dávky). Aplikujte prvú dávku, podľa tohoto návodu. Ďalej po najazdení asi 300 kilometrov použitie rovnakým spôsobom druhú dávku. Zvyšuje sa účinok tvorenia kovo-keramickej vrstvy v miestach trenia.

Poznámky:

1. Nepoužívajte prísady ceramizer® v prípade konštrukcie mokrej spojky, ktorá je zkonštruovaná s párom kovových výložiek. Tento prípad sa týka asi 5% konštrukcie motorov.
2. V prípade, keď mokré hniezdové výložky nie sú kovové alebo sú striedavo kovovo-nekovové je možné použiť prísady ceramizer®. Tento prípad sa týka približne 95% konštrukcií motorov.
3. V prípade predchádzajúceho použitia prísady do oleja (s molybdénom alebo teflónom) vymeňte olej s vypláchnutím motora pred použitím prísady ceramizera®. Inak účinok prísady ceramizer® bude znížený a čas ceramizácie sa predĺži.
4. V prípade mechanického poškodenia motora (napr. puknutý alebo zapečený piestny krúžok, netesné priliehanie ventilov, hlboké ryhy na valci, atď) najskôr opravte chybu. Potom použite prísady ceramizer®.
5. Ceramizer ® neobnoví miesta, kde je trenie gumy alebo plastu o kov.
6. V prípade motorov bez automatickej regulácie vôle ventilov po skončení ceramizácie, t.j. po 1000 kilometroch, ak je to potrebné (počuť klepanie ventilov) nastavte vôľu ventilov.
7. Dávkovače/striekačky, ktoré majú malý únik z piestu sú považované za správne naplnené.

Bezpečnosť:

1. Výrobok je bezpečný v súlade s EU (91/155/EEC).
2. Uchovávajte pri teplote do +40 °C.
3. Neupcháva olejové filtre ani olejové kanáliky.
4. Neobsahuje teflón ani molybdén.
5. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Výskum: 

Účinnosť prísady ceramizera® v motore motocykla je potvrdená v testoch.
Prísada ceramizer® je chránená ochrannou známkou.

Záruka: 

Efektívnosť a životnosť vytvorenej kovo-keramickej vrstvy je zaručená minimálne do najazdenia 30 000 kilometrov. Po tomto prejdení opätovne použite prísady ceramizer® pre motory motocyklov s mokrou spojkou.