Alfa Romeo 33, Alfa Romeo 164, synchróny v prevodovke, radenie rýchlostí | Ceramizer.sk

Alfa Romeo skúsenosti ceramizer

Alfa Romeo 164 žerie olej
výsledok – zníženie spotreby oleja
Motor 3.0 200 tis.km. Na 500 km žralo 3 litre oleja a teraz 100g. Spotreba paliva je taká istá, akoby trochu nižšia. Keď aplikujem druhý produkt, vtedy budem môcť povedať dôkladnejšie. Nateraz ok, som spokojný.
Qw

Alfa Romeo 33 opotrebené synchróny v prevodovke
výsledok – zlepšenie práce prevodovky, ľahšie radenie rýchlostí bez škrípania
Zriedka dôverujem reklamám, zriedka dôverujem produktom, ktoré majú neviditeľným spôsobom spraviť zázrak. Nič predsa nenahradí výmenu opotrebovaných dielov za nové.

V mojom prípade som vlastníkom Alfy Romeo 33 1.7 16V Qv po tuningu motora. Jej výkon prekračuje 160 koní a jej zneužívanie viedlo k opotrebeniu synchrónov prevodovky – veľmi jemného dielu v tomto modeli.
Cena opravy okolo 200 € plus niekoľko dňový prestoj, ako aj ťažko dostupné časti ma viedli k aplikácii ceramizera do prevodovky.

Kúpil som 2 dávky…po prejdení asi 250 km som počul zlepšenie práce prevodovky: rýchlosti začali vchádzať ľahko a neškrípali na nízkych otáčkach (predtým celý čas), po najazdení asi 1000 km prevodovka v prípade normálnej dennej prevádzky pracuje bez problémov, ceramizer zaúčinkoval. Čoskoro plánujem opakovať aplikáciu a tiež aj aplikovať preventívne do motora.